קטגוריות
כללי

סרטן

אולי אחת המילים הנפוץ ביותר וכי מרבית מפחיד כאשר דנים בריאות ו שלו הפוכה, המחלה. סרטן הוא המונח והוא משמש עבור קבוצה של מחלות בעלי מכנה משותף: הטרנספורמציה של תא נורמלי אחר מתנהג מאוד מסוכן של גוף האדם. דו ח זה רוצה להבהיר את המושגים הבסיסיים כדי להבין מהי קבוצת מחלות, להסביר, בצורה נרחבת יותר, אלו סוגים של סרטן נפוץ יותר בחברה שלנו. אתה רוצה למנוע סרטן, אבל הגורם של הסרטן הוא ידוע במקרים רבים multifactorial אצל אחרים, ידוע על גורמי סיכון זה להגדיל את הסיכוי לפתח סרטן, אשר יש להימנע, כמו למשל tabaquismoo כל דרך אחרת של עישון. ההערכה היא כי עד כדי 50% של סרטן שניתן למנוע.

יש חיסון, אישרה לאחרונה, הסרטן של צוואר הרחם, אשר גרם למוות של מאות נשים ברחבי העולם. לשיווק של חיסון זה כבר אושרה ב במספר מדינות, בוחן האימוץ של אחרים חיסונים נגד סרטן העור וסרטן הערמונית. הפרוגנוזה של סרטן פרוגנוזה הוא חיזוי עתיד, תוצאה של מחלה. רופאים לא יכול להיות מאה אחוז ביטוח על העתיד של המטופל. למעשה, הפרוגנוזה של החולה יכולים להשתנות לאורך זמן. שיעורי ההישרדות מציינים את אחוז האנשים עם סוג מסוים השלב של סרטן ששרדו את המחלה בתקופה מסוימת לאחר האבחון שלהם. גורמים רבים משפיעים על הפרוגנוזה של אדם, לרבות סוג, מיקום הבמה של המחלה, כמו גם הגיל של המטופל, את הבריאות הכללית ואת התגובה לטיפול. סטטיסטיקה בשנת 2002 אובחנו ברחבי העולם כ 10.900.000 מקרים חדשים של סרטן (5.800.000 גברים ונשים 5,100,000).

המספר הגבוה ביותר של מטופלים אובחנו באסיה (4.900.000), אבל השיעור הגבוה ביותר של שכיחות משני המינים להתרחש ב צפון אמריקה ואוסטרליה. השכיחות של מדינות אירופה הדרומית (ספרד אשר הוא מהווה חלק), יכול להיות גבוה עבור מדיה נקבה, זכר. בעוד שני המינים, הסרטן השכיח ביותר הוא הריאות (1.352.000 מקרים), ואחריו האמא (1.151.000) Colorectal (1.023.000), הקיבה (933.000), בלוטת הערמונית (679.000), הכבד (626,000), צוואר הרחם (494.000), הוושט (462,000). אבל ישנם הבדלים גדולים בין המינים, בין יותר ופחות במדינות המפותחות, אשר הוא השתקפות של גורמי הסיכון השונים אשר שולטים בשני אזורי (הרגלי אכילה ופוגע, זיהומים) סרטן שכיח יותר אצל נשים הם (לפי סדר זה) של השד, צוואר הרחם, המעי הגס, הריאות. בהזכר הריאה, הערמונית, קיבה, המעי הגס. מספר המקרים מגביר לאט בעולם בגלל שתי סיבות עיקריות: הגידול של אוכלוסיית העולם, העלאת תוחלת החיים, ממנה משתמע הזדקנות. אך עלייה אמיתית הסיטונאי. לא יכול לזלזל חשיפה גורמי סיכון.