קטגוריות
כללי

כדי להתמודד עם המשבר

מנהלים של המבטחת AIG, חולצו מן פשיטת רגל עם המיליארדר הכסף של המדינה, כבר מבוזרת 165 מיליון בתור בונוס כפרס! על-ידי ניהול שלהם ממשל אובמה מופחתות זה כמות הכסף שיש לו עדיין להיכנע לחברה. על-פי כזה חוסר בושה-שמים, לא מפתיע הכשל של המערכת הפיננסית או ההיעלמות של מאות מיליארדי דולרים, כלכלת אמיתי מיתון, וגם לא המשבר הכלכלי הגרוע אי פעם סבל. משברים הם חלק הקפיטליזם. שלושים וארבע של קליברים שונים מ- 1854, עם אבטלה להעניש אזרחים בעוצמה קטנה או גדולה, אומר לנו, אומר לנו אנליסט הכותב Tariq עלי. אך מעבר הסתירות קשי תמס של הקפיטליזם, משברים כלכליים של עומקים שונים יש הרבה התמוטטות מוסרית. אסונות לקרות לא רק על-ידי כלכלי ופיננסי גורם שתגיד טכני, אך היעלמותו של ערכים אתיים כי הכונן התנהגויות טורפים.

חוסה לואיס Sampedro, סופר ו כלכלן, מזכיר לנו את נוחות עם אשר התפתחה מתחת אבנים כסף כדי לסייע לבנקים להאשים את המשבר. אם אתה ביקשה תרופה לאיידס באפריקה או לחינוך לא הופיעו או עשרת אלפים דולר או אפילו שיש כבר היוו 30 ועדות בינלאומיות. זהו מדגם במצב שבו אנו נמצאים. מבחן של הרס המוסרי שאליו אנו נפלו. פסגת ה-G20 הבא הוא הפורום כדי להחליט כיצד להתמודד עם המשבר.

חילוקי דעות בין המעצמות הכלכליות הגדולות כיצד לצמיחה מחודשת של הכלכלה לא בודה היטב. כוונות טובות, במקצועות ציבורית האחדות, גירוי כספים, ויסות ובקרה… הכל בסדר, אבל שכחתי אתיקה בכלכלה ומדיניות כלכלית? אף אחד לא הציע עד עכשיו שחזור עקרונות וערכים שהיעדרותו הביאה אותנו לאסון. אף שהיה diaphanous הבצע כי הוא מעולם לא טוב מנוע של הכלכלה, השווקים לא ניתן להתאים עצמם (צריך להיות במעקב, מוסדרים ביד הרכבת), בדיוק בגלל זה שחי אותו, וראוותנות ופסולת אין אפשרות מנועי של מי לנהל את העולם הכלכלי. אנחנו לאחרונה חוסה לואיס Sampedro, עצם הרעיון של פיתוח כלכלי היא ניוון. ניוון של האשליות של הסיבה. מעבר חילוקי דעות בין הכוחות הכלכליים העיקריים, ולדעת כי חשוב הצעות מעשיות הוא השיקום של ערכים ועקרונות, אנו צריכים לזכור אכפת מה שנאמר על-ידי רם עמנואל, ראש המטה הכללי של אובמה: "משבר צריך מעולם לא לפספס". אם, כמו נובל פול קרוגמן יש הזכיר לנו, רייגן אחזה משבר 1987 כדי לשנות הכל לטובת המיעוט עשיר, לפוף איברי neoliberal, למה לא לנצל את המשבר כדי ליישר את הנתיב בו הביאה אותנו האסון עמוק? שחזור עקרונות אתיים של סולידריות, צדק וכבוד לסביבה, כדור הארץ, מעל חמדנות, צמיחה רציף, בזבוז. בשנים האחרונות, לאחר התמוטטות האימפריה הסובייטית וניצחון אומלל של הקפיטליזם בגרסה שלה-ניאו-ליברלית הרות אסון, והשלכותיהן הגרוע ביותר היו הרגיש עם crudeness: התמוטטות מהירה של המשק ארגנטינאי, עלייה להתרוששות עניים, גדול של מדינות עניות כבר וצמיחה האסטרונומי של אי השוויון בין מדינות ובין מחלקות במדינות, בין היתר. אבל גם היו תשובות. מחאה בסיאטל, בערים שם פגשו אליטות כלכליות, הלידה של הפורום החברתי העולמי, התנגדות כללית מחשבה אחת (הדוגמה של קונצנזוס וושינגטון), תנועות חברתיות פופולרי ב ארגנטינה, ונצואלה, בוליביה, אקוודור, פרגוואי, מודעות פוליטית קבוע אתגר גדול של ארגונים לא ממשלתיים להפרעה הניאו-ליברלי. תנועות חברתיות בדרום אמריקה ותתבטא פוליטית ובחרת ממשלות המתקדמת ביותר באזור, ממשלות להתריס באנקארנאסיון, חופש הבירה מוחלטת, הפרטה כמו תרופת פלא ופעולת טורפות התאגידים העל-לאומי. זוהי דרך טובה להתחיל לשנות דברים, מכיוון בדיקות מראים כי כל פעולה או הלחץ מלמטה, אין שינויים בחלק העליון אשר יזכו שם כזה. תוכלו לנצל את המשבר כדי לשנות דברים. קאניו טמאיו חאווייר עיתונאית וסופרת